Nikdy nevíš, kdo tě právě teď sleduje.

POVÍDKY // NÁVODY // KLIPY // NÁVŠTĚVNÍ KNIHA


Reklamy házejte SEM, prosím.

Víc než jen sen - 5. kapitola

8. října 2011 v 20:52 | Leni |  Víc než jen sen
A na přání Johhnyho - protože asi jen on a Erela tohleto čtete - sem dávám další kapitolku. Je ale děsivá, takže si raději předtím dojděte na záchod. Muhahaha...
Nebojte, to byl jen jeden z mých trapných vtípků. ;) :D Takže rozdělejte si popcorn, dejte si nohy na stůl a já vám přeju příjemné počteníčko. :P

5. kapitola

Sklepení bylo tmavé, špinavé a páchlo po plísni. Will šel vedle mě pošlušně jako pejsek a ani nedutal. V duchu jsem ho obviňovala, že už má v kalhotech. Srab jeden.
Hned u vchodu jsem vytáhla z kapsy zapalovač a jím jsme si svítili na cestu. Nebyli tu žádné okna a tma byla mlhovitě hustá. Pomalu jsem šli dopředu a dávali si pozor, abychom do ničeho nevrazili. Mžourala jsem před sebe, když jsem najednou uviděla dřevo. Prohmatala jsem si předmět. Byly to dveře. Chytla jsem za kliku a ony se skřípáním povolily.
Ocitli jsme se v místnosti, kde v krbu plápolal oheň a na zdi byly rosvícené louče. Nechápala jsem, jak se ten oheň udržuje rozsvícený. Asi sem chodí školník. Ale proč?
"Husťácký!" vyhrkl Will tak nahlas, že se po celé místnosti nesla ozvěna. "Promiň," dodal už o mnoho tišeji. Nevnímala jsem ho a raději se s úžasem rozhlížela po místnosti. Byla velikánská, ale nacházelo se v ní jen jedno křeslo hned naproti krbu a zrcadlo. Velikánské zrcadlo, které se v černém rámu táhlo od stropu až na zem. Na šířku mohlo mít tak dva tři metry. Nevěřícně jsem se na něj dívala. Něco... něco na něm bylo divného. Ale hned jsem nemohla přijít na to co.
Will k němu došel a vyjekl. Panebože!
"Co..." vykřikl Will a odskočil od zrcadla. Rychle jsem k němu doběhla a přitiskla se k němu. "Jak..." snažil se něco říct, ale ihned zmlkl.
"Já vím," stiskla jsem mu v pozbudivém gestu ruku. To zrcadlo, kromě svých rozměrů, vypadalo normálné, jenže první pohled klame. Odráželo protější stěnu, ale neodráželo nás. Vše bylo vidět, jen mi ne. Bylo to zvláštně frustrující.
Odhodlala jsem se a ztoupla si před něj, ale stále odráželo jen protější zeď. Pozorně jsem si ho prohlížela a všimla jsem si, že úplně dole na rámu je něco napsaného. Klekla jsem si na mramorovou zem a přečetla si slova. V zrcadle veliké Zlo je ukryto, rouškou krásy je pokryto...
"Co to má znamenat?" podívala jsem se nechápavě na Willa. Ten si klekl vedle mě a přečetl si větu.
"Nevím," řekl zadumaně. Dostala jsem nápad. Zvedla jsem se ze země a postavila se před zrcadlo. Natáhla jsem ruku a dotkla se jeho plochy. Nebo jsem aspoň počítala, že se jí dotknu. Jaké však bylo mé překvapení, když mi ruka projela skrz.
"Ááá..." zakřičela jsem a stáhla ji. Will na mě třeštil oči.
"Myslíš, že..."
"Nevím," skočila jsem mu do řeči.
"A myslíš, že..."
"Ano," zase jsem mu odpověděla dřív než stačil doříct.
"A myslíš, že..."
"Ne!" vykřikla jsem. Ani jsem si to nechtěla představit.
"Zatraceně! Jak můžeš vědět co chci říct?!" obořil se na mě pobouřeně. Teď už stál naproti mě a rozlobeně si mě měřil pohledem.
"No tak promiň," řekla jsem mu, i když jsem to nemyslela vážně. Byla jsem příliš rozrušená.
"Prosím! Jen to zkusíme," škemral mě a díval se na mě psíma očima.
"Fajn! Ale jen tam mrknem," ani nevím proč jsem souhlasila. Asi kvůli mé dobrodružné povaze.
Stoupli jsme si před zrcadlo a pro jistotu jsme se chytli za ruce.
"A Kathie," podíval se na mě Will. "Kdybychom to nepřežili... Chci ti zkrátka říct, že si fajn kámoška." řekl vážně, ale pak se rozesmál. A já mu na to skočila...
"Děsně vtipný," řekla jsem ironicky, ale pak zvážněla. "Takže na tři. Raz. Dva. Tři." Zvedli jsme pravou nohu a vkročili do zrcadla, které nás celé pohltilo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erela Erela | Web | 9. října 2011 v 11:16 | Reagovat

Začíná to být opravdu zajímavé... já si myslím, že tuhle povídku čte daleko víc lidí, jen o sobě prostě nedávají vědět ;-)

2 krevjezivot krevjezivot | Web | 9. října 2011 v 11:19 | Reagovat

[1]: Taky možnost. Dík. :-D

3 Johnny Johnny | Web | 10. října 2011 v 10:41 | Reagovat

asi tak ) a co bude v tom zrcadle? :D )))mi to ted připomělo tu ságu "lev čarodějnice a skříň" s těma dětma

4 krevjezivot krevjezivot | Web | 15. října 2011 v 19:51 | Reagovat

[3]: :D  :D Tím pádem to bude něco podobného. ;-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Moje ikonka: